סוגים מגוונים של פרקטים והתקנה ראויה

סופר נטורל 8630
סופר נטורל 8630

כאשר אתם בוחרים את סוג הפרקט המתאים ביותר עבורכם אז חשוב לוודא כי אכן מדובר בפרקט המתאים ביותר עבורכם. ישנם פרקט למינציה, דמויי עץ טבעי אשר הינם נמכרים בכמויות גדולות ברחבי הארץ. חשוב לדעת כי הפרקט הזה הינו בעל צורה שלעץ טבעי אך שכבת הבסיס עשויה בעצם מחומר סינתטי אשר הינו גם חומר מאוד חזק ובעל כושר עמידות גבוה מאוד.

פרקטי הלמינציה הינם בעלי כושר עמידות גבוה הן מפני נזקים סביבתיים והן מפני נזקים אנושיים וכך ניתן למנוע שחיקה מוגברת וכל סוג של לכלוך וכתמים אשר פוגעים בפרקט.
פרקטי הלמינציה הינם עמידים בפני נזקים אלו. חשוב לזכור כי קיימים פרקטי למינציה אשר הינם בעלי איכות גבוהה יותר וגם פרקטי למינציה אשר הינם פחות איכותיים. פרקט הלמינציה דומה לעץ טבעי לא בתכונות של עץ אלא רק במראה של עץ. מוכרי פרקטים אשר טוענים כי יש ברשותם פרקטי למינציה אשר עשויים גם מעץ טבעי אינם אמינים ועובדים עליכם בעיניים. עברו לחברה אחרת. כנראה שמדובר או בנוכלים למיניהם או במוכרים אשר אינם בעלי הידע המתאים למכירת פרקטים ואסור לסמוך על חברה שכזו.
כאשר מדברים על פרקטי למינציה אז אף פעם לא מדובר על פרקטים אשר עשויים מסוג עץ כלשהו כיוון שהם אינם עשויים, גם לא בחלקם, מעץ טבעי אלא רק מחומרים סינתטיים איתנים ועמידים ביותר אשר מדמים עץ טבעי במראה החיצוני בלבד ולא בתכונות של העץ. סוג אחר של פרקטים מתייחס

פרקט קרונו אוריגינל 5164
פרקט קרונו אוריגינל 5164

לפרקטים היקרים יותר אשר הינם פרקטים העשויים מעץ טבעי מלא ומדובר על השכבה העליונה אשר עשויה מעץ טבעי.

כאשר מדובר פרקט העשוי מעץ טבעי אז חשוב לוודא שהוא מצופה בלכה חזקה אשר מספקת לפרקט שלכם שכבת הגנה חזקה מפני שחיקות וסוגי נזקים אפשריים אחרים. כמו כן, בדקו כי הפרקט שלכם הינו בעל מספר שכבות גדול כמה שיותר, כלומר, פרקט אשר הינו פרקט דו שכבתי או פרקט תלת שכבתי והכי טוב פרקט אשר עשוי ממספר רב של שכבות.
ככל שהפרקט שלכם עשוי ממספר גבוה יותר של שכבות כך הוא יהיה עמיד וחזק יותר וכך גם לא יתעקם או יתעוות או יעשה קולות אחרים של חריקה. ככל שהפרקט שלכם עשוי ממספר גבוה יותר של שכבות כך הוא פרקט יציב ואיתן יותר. אתם יכולים גם לבחור בפרקט אשר אינו מצופה בשכבה של לכה אלא עשוי מעץ טבעי ואז חשוב לבחור בסוג העץ המתאים ביותר עבור החלל שבו הפרקט שלכם מותקן.
חשוב לבחור בסוג העץ הטוב ביותר עבורכם הן מבחינת המראה החיצוני, הן מבחינת המרקם של הפרקט, הן מבחינת העמידות של העץ שממנו עשוי הפרקט שלכם ואלמנטים אחרים אשר משפיעים על העמידות של הפרקט שלכם. חשוב לוודא כי סוג העץ שבו אתם בוחרים הינו עץ קשה כמה שיותר וכך גם העמידות של הפרקט שלכם תהיה גבוהה יותר אך קיים גם חסרון שהוא שהעץ מרגיש יותר קשה ופחות רך ונעים למגע ולדריכה על הפרקט. מצד שני, הפרקט שלכם יחזיק מעמד לאורך זמן ארוך מאוד. כאשר מדובר על פרקט גושני אשר עשוי מעץ טבעי מלא אז חשוב ביותר לבחון על איזה סוג של עץ מדובר ויש למדוד את סוג העץ שעליו מדובר במספר קריטריונים. קודם כל, רמת הצפיפות של העץ.
אחרי זה רמת הקשיות של העץ, המשקל שלו, היכולת שלו לעבור ליטוש, היכולת שלו להיות מעובד, דרגת הרגישות של העץ לשינויי חום וטמפרטורה וכיצד יש לנקות ולתחזק אותו והאם זה מצריך מכם השקעה של מאמץ רב. כל סוג של עץ הינו בעל תכונות וסגולות אחרות בצד החסרונות ולכן יש לקבל את דעתו של מומחה בתחום העצים והפרקטים השונים ורק אז להחליט איזה סוג עץ מתאים עבור הפרקט שלכם ועבור רצפת הבית שלכם. כאשר מדובר בפרקט אשר עשוי מעץ טבעי מלא אז האיכות של העץ משפיעה ישירות על המחיר הכולל של הפרקט.
ככל שמדובר בפרקט העשוי מעץ איכותי יותר כך המחיר של הפרקט שלכם עולה. ככל שהפרקט יקר יותר כך סוג העץ הינו חזק יותר, עמיד יותר מפני נזקים מגוונים ושחיקה ובעל ברק ויופי רב יותר . ככל הנראה מדובר בפרקט אשר הינו משובח הרבה יותר. בארץ קיימים פרקטים אשר הינם נפוצים יותר ועשויים מעץ טבעי. מדובר על פרקט העשוי מעץ האלון הגדל בארץ, עץ האורן הישראלי וגם סוגי עצים אשר הינם מיובאים- עץ המייפל, עץ הטיק הברזילאי, עץ הדובדבן, האגוז ורבים אחרים.
פרקט קרונו 5166 בפינת אוכל
פרקט קרונו 5166 בפינת אוכל

אם אתם מעוניינים בפרקט אשר הינו חזק ביותר ועשוי מסוג עץ קשה אז מדובר על עץ הטיק הברזילאי ועץ המהגוני. כמובן שאתם תמיד יכולים ללכת על האופציה של פרקט למינציה אשר הינו גם חזק ועמיד ביותר וגם זול יותר בהשוואה לפרקטים העשויים מעץ טבעי. יתר על כן, פרקטים אשר עשויים מעץ טבעי הינם רגישים יותר לנזקים סביבתיים וגרירה של רהיטים ופריטים כבדים אחרים. יכול להיות אבל שעבור הבית שלכם עדיף לכם לבחור באופציה של פרקט הלמינציה החזק והעמיד וגם הזול יותר. אתם כמובן מוזמנים להתייעץ עם המומחים של החברה שלנו ושל חברות אחרות המתמקצעות בתחום הפרקטים.

 לפרטים נוספים חיגו 052-6559412 אלכס

One Comment

  1. עדן בת 30 מאזור הרצליה בחרה בפרקט עבור כלל הבית החדש שאותו היא רכשה יחד עם בן זוגה ובעלה לעתיד. היא רצתה בפרקט אשר ישרה המון חמימות, אור ואווירה רומנטית ביותר בכלל הבית. לפיכך, היא פנתה לחברה המקצועית שלנו בתחום ולאחר שבחנה מספר דוגמיות של פרקטים שונים היא חברה את הפרקט אשר עשוי מחומר חזק ואיכותי ביותר אשר מדמה עץ טבעי מלא וגם בעל גוונים בהירים כמו גם כהים ושילוב מרהיב של גוונים ושל ברק טבעי אשר ממש יוצא מתוך הפרקט. היא כותבת לנו- "איזו בחירה נפלאה עשינו. אתם ממש עזרתם לנו לבחור בפרקט המתאים ביותר לבית שלנו וגם כזה אשר מכניס המון חמימות ואור לבית וגם הוא מאוד איכותי כי כאשר אנו דורכים עליו אנו פשוט מרגישים עדינות וניתן גם בימים היותר קרים ללכת על גביו ברגליים יחפות. פשוט יצירת אומנות בתוך הבית שלנו וגם המחיר שלו לא היה ממש יקר וגם הוא בעל מרקם איכותי ונוח ביותר להליכה ולריצה על גביו ואין שום חריקות או רעשים במהלך ההליכה או הריצה על גביו. ממש כיף שיש ריצוף כזה בתוך הבית. אנחנו פשוט מרגישים שעברנו להתגורר בתוך צימר, ממש אווירה של נופש ושל רומנטיקה באוויר. המון תודות גם למתקינים המקצועיים שהגיעו בזמן ביום ההתקנה ועשו את מלאכת ההתקנה כך שלא הינו כמעט בכלל צריכים לנקות או לסדר אחרי שהם עזבו. אתם ממש חברה איכותית ובהחלט נפנה אליכם בעתיד אם נצטרך לעצב ולהוסיף אלמנטים של עיצוב וסגנון לבית שלנו. המון תודות לכם".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *